Wybielanie zębów

7/16/12 Daily Dose Kotz  blog about whiter teeth

Wybielanie zębów

czyli

zęby jak śnieg białe

Dawniej, by pokazać w uśmiechu piękne i białe zęby, stosowano różne, czasami bardzo drastyczne metody. Ich skuteczność była znikoma, a co gorsza niszczyły szkliwo. Obecnie jest inaczej, a w naszej przychodni czekają na Państwa skuteczne i bezpieczne sposoby wybielania zębów.

Jednakże, by wybrać jedną z nich, należy wpierw określić przyczynę z powodu której zęby są ciemne lub przebarwione. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Dla przykładu, jest to wpływ diety. Zęby ciemnieją pod wpływem pokarmów i napojów, których często używamy, np.: kawy czy czerwonego wina. Zęby ciemnieją szybciej, także z powodu naszych przyzwyczajeń, np. palenia tytoniu. Jednak główną przyczyną jest proces starzenia się. Zęby zbudowane są warstwowo. Wewnętrzna warstwa to zębina, która jest ciemniejsza niż pokrywające ją z zewnątrz szkliwo. Z wiekiem, ta zewnętrzna warstwa staje się coraz cieńsza, a ciemniejsza zębina ma coraz większy wpływ na odcień naszych zębów. Wraz z upływem czasu w szkliwie pojawia się również coraz więcej niewidocznych gołym okiem defektów, tzw. mikropęknięć, w które wnikają barwniki zawarte w pokarmach i używkach, pogłębiając efekt ciemnienia.

Inną przyczyną niesatysfakcjonującego koloru są przebarwienia spowodowane uszkodzeniem struktury zębów w okresie ich rozwoju. Przyczyną tego stanu rzeczy może być nierozważne stosowanie antybiotyków, np. tetrcyklin, które kiedyś dość często były zapisywane dzieciom, a ich szkodliwy wpływ na rozwój zębów nie był jeszcze odnotowany. Dlatego dziś spora grupa pacjentów ma problemy z tego typu przebarwieniami.

Trwałe i bezpieczne wybielanie zębów

white-teethBy trwale i bezpiecznie wybielić zęby, trzeba najpierw zdiagnozować, co jest przyczyną, że są one ciemne i czy mogą zostać rozjaśnione.
W prostych przypadkach, kiedy jest to spowodowane zaniedbaniami higienicznymi – złym czyszczeniem, używaniem nieodpowiednich past lub szczoteczek, wystarczy przeprowadzić profesjonalne zabiegi higieniczne (usunięcie kamienia nazębnego, polerowanie, piaskowanie) w gabinecie i przestrzegać zaleceń higienicznych o których zostaniecie Państwo poinstruowani przez lekarza. Metody te przywracają naturalną barwę zębom, które nie są trwale przebarwione, ale także stanowią pierwszy etap wybielania profesjonalnego. Możecie Państwo dokonać wyboru spośród następujących metod: power bleaching-wybielania w gabinecie, walking bleaching-wybielania w domu oraz metod protetycznych.

Wybielanie w gabinecie z zastosowaniem nowatorskiego systemu wybielającego amerykańskiej firmy Beyond to najlepsza i sprawdzona metoda. Innowacyjna technologia światła Light Bridge zastosowana w urządzeniu Beyond Polus połączona ze specjalną formułą żelu wybielającego Beyond przywraca zębom biel już w 30 minut. Należy zaznaczyć, że stosujemy tylko oryginalne amerykańskie żele wybielające formy Beyond dedykowane do systemu wybielającego Beyond Polus Power Whitening. ggggg

Proces wybielania nie dotyczy wypełnień(plomb), i uzupełnień protetycznych(koron i mostów), które znajdują się w-, lub na zębach. Dlatego też przed zabiegiem wybielania zębów należy uszczelnić ubytki, a po wybielaniu wymienić uzupełnienia, by dostosować ich kolorystykę do nowych warunków.

Wybielanie zębów w domu stosowane pod profesjonalną opieką lekarza, jest bezpieczne i sprawdzone. Pacjent otrzymuje żel wybielający o stężeniu dostosowanym do rodzaju przebarwień, i efektu który zamierzamy osiągnąć. Takie wybielanie zębów może trwa od 7 do 10 dni, ale czasami już po 3 dniach efekt jest zadowalający.

Metody protetyczne to sposób na piękne i białe zęby wtedy gdy zawodzą metody wybielania zębów przy użyciu żelu, gdy uszkodzona jest struktura zębów, lub gdy nie odpowiada nam ich kształt. Mamy tutaj całą gamę możliwości poprawienia natury poprzez zastosowanie m. innymi cyfrowych koron LAVA 3M USA lub rzadziej licówek porcelanowych.

Informację opracowano na podstawie wywiadu udzielonego Gazecie Wyborczej dla Dodatku Zdrowie przez kierownika NZOZ LASERDENT z Poznania doktora Krzysztofa Wyrembelskiego.

Wybielanie zębów w Poznaniu? Zapraszamy do Laserdent, gdzie zajmą się Państwem prawdziwi profesjonaliści.