Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

czyli

jak leczymy dzieci

Visit to the dentist.Dziecko należy do najwrażliwszych pacjentów, żywo reagujących na wszelkiego rodzaju bodźce – tak psychiczne jak i fizyczne. Wizyta u stomatologa wiąże się zawsze z uczuciem lęku, a przykre przeżycia z takich wizyt dziecko pamięta długo. Wynikiem tego może być lęk przed zabiegiem stomatologicznym w wieku dojrzałym. Dlatego leczymy bezboleśnie.

Umiejętne postępowanie lekarza wobec dziecka jest bardzo istotne. Stomatolog dziecięcy powinien umieć zmniejszyć lęk u małego pacjenta. Maluch na pewno zainteresuje się wyglądem własnych ząbków. Może je zobaczyć w powiększeniu na ekranie monitora, dzięki kamerze wewnątrzustnej. Zadaniem lekarza jest wytworzenie dobrych, pozytywnych skojarzeń, rozładowanie napięcia emocjonalnego, doprowadzenie do relaksacji.

08dWażny jest również życzliwy stosunek stomatologa dziecięcego do dziecka i informowanie go o przebiegu leczenia. Umiejętne podejście na pierwszych wizytach owocuje zdobyciem zaufania, co w konsekwencji doprowadzi do chęci systematycznego leczenia.

Próchnica zębów jest chorobą, którą wywołują bakterie obecne w jamie ustnej przez całe nasze życie. Niektóre z nich, w sprzyjających dla siebie warunkach, np. w bruzdach zębów produkują kwasy, które demineralizują szkliwo i zębinę, prowadząc tym samym do powstania ubytku. Proces ten jest długotrwały i w sposób niezauważalny może trwać nawet kilka lat. W przypadku pojawienia się bólu, nieodzowne jest mechaniczne usunięcie chorej tkanki zęba, dlatego bardzo istotnym elementem leczenia jest wczesne wykrycie próchnicy. Dzięki temu jesteśmy w stanie leczyć próchnicę zanim pojawi się ubytek.

Metody stosowane w leczeniu dzieci:

Ozonoterapia – bezbolesne leczenie próchnicy poprzez kontrolowane ozonowanie możliwe jest dzięki nowoczesnemu urządzeniu, które to bezboleśnie i kompletnie eliminuje początkowe stadium próchnicy. We wczesnym etapie próchnicy możemy uniknąć wierteł. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj»

Laseroterapia – bezbolesne leczenie próchnicy poprzez opracowanie ogniska chorobowego wysokoenergetycznym laserem. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj»


stomatologia-dziecieca-1Leczenie żelem Carisolv – któż z nas nie doświadczył przykrych wrażeń w gabinecie stomatologicznym jakie niesie ze sobą borowanie zębów?! Dziś z pomocą przychodzi Carislov. Preparat ten jest w postaci żelu, który po nałożeniu na ząb zmiękcza całą zębinę próchnicową pokrywającą ubytek. Następnie zębina ta zostaje delikatnie zeskrobana specjalnymi narzędziami. Dzieje się to bez jakiegokolwiek bólu i przykrych wrażeń. Szczególnie wysoką akceptację Carisolv znajduje wśród najmłodszych pacjentów!

Do wypełnienia wyleczonych zębów mlecznych stosujemy, na życzenie dziecka, specjalne kolorowe wypełnienia. Dziecko może samo wybrać kolor “plomby”, np. czerwony, złoty, niebieski, cytrynowy itp. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dzieci chętniej współpracują z lekarzem.

Zachęcamy do skorzystania z usług naszej przychodni wszystkich z Państwa, którzy poszukują stomatologa dziecięcego, który zapewni nie tylko wysoką jakość usługi, lecz też odpowiednie podejście do Państwa pociech.