Implanty

Marielaina-Perrone-DDS-Dental-Implants-16-680x350Implanty stomatologiczne

czyli

trzecie zęby

Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia (przez nas nazywanego układem stomatognatycznym), a każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po utraconym zębie jest poważnym błędem. Zęby, bowiem tworzą tak spójny układ, że zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby się kontaktować. Utrata zębów, to nie tylko problem estetyczny, to również zmniejszenie wydolności żucia, przyśpieszone ścieranie pozostałych zębów, zaburzenie czynności stawów skroniowo-żuchwowych.

Co to są implanty stomatologiczne?

Implanty są to tytanowe śruby zastępujące korzeń zęba, które umieszcza się w miejscu utraconych zębów. Dzięki właściwościom tytanu implant zarasta się z kością, następuje tzw. osseointegracja. Do implantów, za pomocą specjalnych elementów tzw. łączników, mocowane są uzupełnienia protetyczne (korony, mosty, protezy). Implanty zębowe stanowią korzystną z punktu widzenia czynności i estetyki alternatywę dla klasycznych metod uzupełniania brakujących zębów. Po wytworzeniu solidnego oparcia, jakim jest wygojony w kości implant, możemy przystąpić do odbudowania brakujących zębów. Teraz prace przejmuje laboratorium protetyczne, gdzie pod kontrolą lekarza powstają przyszłe – “trzecie” zęby.

Na świecie implanty wszczepia się od 40 lat. Ich twórcą jest prof. Bronemark, a jego implanty są produkowane są przez firmę Nobel Biocare do dzisiaj. Nasza klinika jest autoryzowanym gabinetem tej firmy.nobel-biocare-smile

Dzięki implantom stomatologicznym możemy odtworzyć:

  • brak pojedynczego zęba,
  • brak kilku zębów,
  • brak wszystkich zębów.

Wszczepienie implantu:

Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Polega na umieszczeniu w kości, w miejscu utraconego zęba “tytanowego korzenia”. Postępowanie to jest całkowicie bezbolesne. Od tego momentu zaczyna się proces osseointegracji, który trwa od 3 do 6 miesięcy. Na tym etapie zostajecie Państwo zaopatrzeni w tymczasowe uzupełnienia protetyczne, zapewniające komfort estetyczny i funkcjonalny. Kolejnym etapem jest wykonanie uzupełnienia ostatecznego, co w zależności od stopnia trudności, trwa do 2 tygodni.

Poszukujecie Państwo miejsca odpowiedniego do wykonania implantów stomatologicznych w Poznaniu? Zapraszamy do przychodni Laserdent z Poznania.

Dlaczego implanty dentystyczne?

  • najbardziej naturalnie uzupełniają brakujące zęby
  • nie trzeba szlifować zębów sąsiednich
  • dają komfort i stabilność koron i mostów
  • zapobiegają zanikowi kości
  • są sprawdzone od dziesięcioleci
  • dzięki implantom można pozbyć się ruchomych uzupełnień protetycznych

Bezwzględnym warunkiem sukcesu leczenia implantologicznego jest utrzymanie bardzo dobrej higieny oraz ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza.